Press "Enter" to skip to content

Volunteers

Game Schedule for Volleyball Provincials

  • Please show up 30 minutes prior to your match.

  • Please wear your volunteer Tshirt when volunteering.

Location

Time

 

Lines People

Score

sheet

Flip  Score

Score

board

Streaming

Floors/

Maintenance

THURS

DAY

SKEENA

10:15 AM

 

 Stephen Lopez

Logan

Clunas

Connor Block

Luke Shimizu

Annabelle Brown

JOSH KUI

Curtis Monsen

VENUE HOST

Skeena

THURS

11:30 AM

Logan Clunas Stephen Lopez

Connor Block

 

Luke Shimizu

Annabelle Brown

Curtis Monsen

VENUE HOST

Skeena

THURS

12:45 PM

Stephen Lopez

Logan Clunas

Connor Block

Luke Shimizu

Annabelle Brown

Curtis Monsen

Sarah Kroeker

Skeena

THURS

2:00 PM

Laura Cooper

Connor Block

Hope Azak

Amanda Nadeau

Michelle Tanguay

J KUI

Elijah Bowen

Sarah Kroeker

Skeena

THURS

3:15 PM

Hope Azak

Stephen Lopez

Laura Cooper

Amanda Nadeau

Michelle Tanguay

Elijah Bowen

Sarah Kroeker

Skeena

THURS

4:30 PM

Laura Cooper

Owen Block

Hope Azak

Amanda Nadeau 

Michelle Tanguay

Elijah Bowen

VENUE HOST

Skeena

THURS

5:45 PM

Harrison Ocsovai

Kyle Hawyes

Owen Block

Skylar Mantel

Karen Hawyes

J KUI

Brayden Raposo

Adam Braam

Skeena

THURS

7:00 PM

Harrison Ocsovai

Owen Block

Skylar Mantel

Kyle Hawyes

Karen Hawyes

Brayden Raposo

Adam Braam

Skeena

THURS

8:15 PM

 

 

 

Harrison Ocsovai

Skylar Mantel

Owen Block

Kyle Hawyes

Karen Hawyes

Brayden Raposo

Adam Braam

Location

 

Lines People 

Scoresheet

Flip  Score

Scoreboard

Streaming

Floors/

Maintenance

SKEENA 

FRIDAY

9 AM

Emmanuel Mahil

Annabelle Brown

Hope Azak

Laura Cooper

Amanda Nadeau

J KUI

Curtis Monsen

Annabelle Brown

Skeena

FRI

10:10 AM

Emmanuel Mahil

Annabelle Brown

Laura Cooper

Amanda Nadeau

Hope Azak

Curtis Monsen

Annabelle Brown

Skeena

FRI

11:20 AM

Emmanuel Mahil

Annabelle Brown

Hope Azak

Amanda Nadeau

Laura Cooper

Curtis Monsen

Annabelle Brown

Skeena

FRI

12:30 PM

Eryn Struyk Hope Azak

Michelle Roseboom

Hazel McDaniel

Michelle Tanguay

J KUI Elijah Bowen

Sarah Kroeker

Skeena

FRI

1:40 PM

Maria Ringma Eryn Struyk

Hazel McDaniel

Michelle Roseboom

Michelle Tanguay

Elijah Bown

Sarah Kroeker

Skeena

FRI

2:50 PM

Michelle Roseboom Maria Ringma

Eryn Struyk

Matt Kumpolt

Michelle Tanguay

Elijah Bowen

Sarah Kroeker

Skeena

FRI

4:30 PM

Delaney Kitchen

Jacey Neid

Marina Bell

Maria Ringma

Eryn Struyk

J KUI Braydon Raposo

Eryn Struyk

Skeena

FRI

6 PM

 

 

Delaney Kitchen

Jacey Neid

 

Maria Ringma

Eryn Struyk

Marina Bell

Braydon Raposo

Eryn Struyk

Location

 

Lines People 

Scoresheet

Flip  Score

Scoreboard

Streaming

Floors/

Maintenance

SKEENA

SATUR

DAY

9:00 AM

Madison Raposo 

Laura Cooper

Macey Hogg

Eileen Flach

Mya Siemens

J KUI

Curtis Monsen

Madison Raposo

Skeena

SAT

10:15 AM

Madison Raposo

Laura Cooper

Eileen Flach

Mya Siemends

Macey Hogg

Curtis Monsen

Madison Raposo

Skeena

SAT

11:30 AM

Delaney Kitchen

Bethany Burnett

Mya Siemens

Macey Hogg

Eileen Flach

Curtis Monsen

Madison Raposo

Skeena

SAT

1:00 PM

Hope Azak

Annabelle Brown

Delaney Kitchen

Bethany Burnett

Michelle Roseboom

J KUI Braydon Raposo

Annabelle Brown

Skeena

SAT

2:15 PM

 

 

 

 

Hope Azak

Annabelle Brown

 

Bethany Burnett

Delaney Kitchen

Michelle Roseboom

Braydon Raposo

Annabelle Brown

Location

Time

Lines People (2)

Scoresheet

Flip  Score

Scoreboard

Streaming

Floors/

Maintenance

Northwest Trades -

Thornhill

THURS

DAY

10:15 AM

 

Brandon Euverman­

Renzo Zanardo

Maria Ringma

Eryn Struyk

Emmanuel Mahil

ANDREW NUTMA

Patrick Campbell

Aiden Carter

Thornhill

THURS

11:30 AM

Brandon Euverman­

Renzo Zanardo

Eryn Struyk

Maria Ringma

Emmanuel Mahil

Patrick Campbell

Aiden Carter

Thornhill

THURS

12:45 PM

Brandon Euverman­

Renzo Zanardo

Maria Ringma

Eryn Struyk

Emmanuel Mahil

Patrick Campbell

Aiden Carter

Thornhill

THURS

2:00 PM

Maria Ringma

Eryn Struyk

Michelle Roseboom

Hazel McDaniel

Chloe Urbonowski

NUTMA Domenick Behnke

Aiden Carter

Thornhill

THURS

3:15 PM

Maria Ringma

Eryn Struyk

Hazel McDaniel

Michelle Roseboom

Chloe Urbonowski

Domenick Behnke

VENUE HOST

Thornhill

THURS

4:30 PM

Maria Ringma

Eryn Struyk

Michelle Roseboom

Hazel McDaniel

Chloe Urbonowski

Domenick Behnke

VENUE HOST

Thornhill

THURS

5:45 PM

Jonas Struyk Josh Brown

Trish Rolleman

Luke Shimizu 

Jeff Lehman

NUTMA 
Vincent Labrador

Jeff Lehman

Thornhill

THURS

7:00 PM

Josh Brown Jonas Struyk

Trish Rolleman

Luke Shimizu 

Jeff Lehman

Vincent Labrador

Jeff Lehman

Thornhill

THURS

8:15 PM

Jonas Struyk Josh Brown

Trish Rolleman

Luke Shimnizu

Jeff Lehman

Vincent Labrador

Jeff Lehman

Location

 

Lines People 

Scoresheet

Flip  Score

Scoreboard

Streaming

Floors/

Maintenance

Northwest Trades

Thornhill

FRIDAY

9:00 AM

Matt Kumpolt Kyle Hawyes

Owen Block

Josh Brown

Karen Hawyes

NUTMA

Patrick Campbell

Aiden Carter

Thornhill

FRI

10:10 AM

Matt Kumpolt Owen Block

Josh Brown

Kyle Hawyes

Karen Hawyes

Patrick Campbell

Aiden Carter

Thornhill

FRI

11:20 AM

Steve Hawyes Josh Brown

Owen Block

Kyle Hawyes

Karen Hawyes

Patrick Campbell

Aiden Carter

Thornhill

FRI

12:30 PM

Brandon Euverman­

Renzo Zanardo

Connor Block

Vincent Labrador

Logan Clunas

NUTMA Domenick Behnke

Sarah Kroeker 

Thornhill

FRI

1:40 PM

Brandon Euverman­

Renzo Zanardo

Connor Block

Vincent Labrador

Logan Clunas

Domenick Behnke

Sarah Kroeker

Thornhill

FRI

2:50 PM

Brandon Euverman­

Renzo Zanardo

Connor Block

Vincent Labrador

Logan Clunas

Domenick Behnke

Sarah Kroeker

Thornhill 

FRI

4:30 PM

Matt Kumpolt

Ken VanderHorst

Rayna Braam

Skylar Mantel

Jonas Struyk

NUTMA Stephen Lopez

Lucy Roseboom

Thornhill

FRI 

6:00 PM

 

Heidi Siebring

Ken VanderHorst

Rayna Braam

Jonas Struyk

Skylar Mantel

Stephan Lopez

Lucy Roseboom

Location

Time

Lines People 

Scoresheet

Flip  Score

Scoreboard

Streaming

Floors/

Maintenance

Northwest Trades -

Thornhill

SATURDAY

9:00 AM

Brandon Euverman

Cynthia Cooper

Gillian Frank

Ally Moldenhauer

Correina McNeice

NUTMA

Braydon Raposo

Aiden Carter

Thornhill 
SAT

10:15 AM

Brandon Euverman

Cynthia Cooper

Ally Moldenhauer

Correina McNeice

Gillian Frank

Braydon Raposo

Aiden Carter

Thornhill

SAT

11:30 AM

Owen Block

Brandon Euverman

Correina McNeice

Gillian Frank

Ally Moldenhauer

Braydon Raposo

 

Aiden Carter

Thornhill 

SAT
1:00 PM

Owen Block

Cynthia Cooper

Eryn Struyk

Jacey Neid

Marina Bell

NUTMA Domenick Behnke

VENUE HOST

Thornhill

SAT

2:15 PM

 

Heidi Siebring
Ken VanderHorst

 

Jacey Neid

Maria Ringma

Eryn Struyk

Domenick Behnke

VENUE HOST

3:30 PM

Thornhill

Hitting Contest

 

 

 

 

 

Thornhill

SAT

4:30 PM

Heidi Siebring

Ken VanderHorst

Maria Ringma

Marina Bell

Jacey Neid

Domenick Behnke

Michelle Roseboom

Thornhill

SAT

6:00 PM

Heidi Siebring

Ken VanderHorst

Marina Bell

Eryn Struyk

Maria Ringma

Domenick Behnke

Michelle Roseboom